Ako sa obliecť na svadbu muži

Výber správnej šatnej kombinácie pre svadbu môže byť pre mužov rovnako dôležitý, ako pre ženy. Správne zvolený oblek a doplnky dokážu podčiarknuť váš štýl a eleganciu na tohto špeciálneho dňa. Ak si neviete predstaviť, ako začať, tu je náš sprievodca tým, ako sa obliecť na svadbu.

Výber obleku

Pri výbere obleku na svadbu je dôležité zvážiť jej formálnosť a štýl. Pre formálnejšie svadby je vhodný tmavý oblek, čierny alebo tmavomodrý. Na menej formálne svadby môžete zvoliť svetlejší odtieň obleku, ako je svetlošedá alebo hnedá. Rovnako je dôležité zohľadniť aj ročné obdobie a miesto konania svadby.

Výber košele a kravaty

Košeľa by mala ladíť s farbou obleku. K tmavšiemu obleku sa hodí biela košeľa, k svetlšiemu obleku zase svetlejšia farba košele. Kravata by mala byť zvolená tak, aby ladila s farbou obleku a košele. Ak máte radi vzory, nezabudnite ich zladit s celkovým outfitom.

Doplnky a obuv

K obleku patria aj správne zvolené doplnky a obuv. K formálnym oblekom sa hodia kravatové špendlíky, manžetové gombíky a kvalitný kožený opasok. Obuv by mala byť kožená a zladená s farbou obleku. Vyhnite sa teniskám a obuvi s otvorenými prstami.

Úprava a stajling

Nechajte si oblek na svadobný deň ušiť na mieru alebo ho dajte dobre upraviť. Správna dĺžka nohavíc a rukávov je kľúčová. Nezabudnite si dobre zaličiť vlasy a zvoliť stajling, ktorý sa hodí k vášmu outfitu.

FAQs:

Ako sa obliecť na letnú svadbu?

Pre letnú svadbu zvoľte svetlejší odtieň obleku a ľahšie materiály. Môžete si dovoliť svetlejšiu košeľu a farebnú kravatu, aby ste pôsobili čerstvo a elegantne.

Je nutné nosiť kravatu?

Nosienie kravaty je závislé od formality svadby. Na formálnych svadbách je kravata vhodná, no na menej formálnych svadbách môžete zvoliť aj elegantný oblek bez kravaty.

Ako zvoliť správnu obuv?

Obuv by mala byť kožená, kvalitná a zladená s farbou obleku. Vyhnite sa otvoreným topánkam a teniskám, radšej zvoľte elegantné kožené topánky.

Môžem nosiť farebný oblek?

Áno, farebné obleky môžu byť skvelou voľbou, ak sú zladené s celkovým štýlom svadby a nevyčnievajú príliš. Zvoľte striedmé farby a dobre zladené doplnky.

Ako zvoliť správny stajling vlasov?

Výber stajlingu vlasov by mal korešpondovať s eleganciou obleku. V prípade formálnych svadieb siahnite po hladko upravených vlasoch, pri menej formálnych svadbách môžete zvoliť voľnejší účes.

Pozri tiež:

Photo of author

Edie

Vložiť komentár